Fram

... stays on target

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

M. Zvērs. Koka Loka kopšana

E-mail Print PDF

Koka Loka kopšana


Pirms šaušanas ar loku


1) Loku uzvelciet 30 minūtes pirms lietošanas
2) Loku parīvējiet ar vasku vai kādu lupatu, tas uzsilda loku un palīdz tā vienmērīgākai atvilkšanai
3) Uzmanīgi pārbaudiet vai stiegrai nav kādu bojājumu, ja ir, nekādā gadījumā nelietojiet bojātu stiegru. Nomainiet to pret jaunu. Stiegras plīšanas rezultātā var tik salauzts loks vai tas var ieplaisāt.
4) Pārbaudiet vai stiegra labi ieguļ tai paredzētajā gropēs, vai tur nav ieķērušies kādi netīrumi, iztīriet ja nepieciešams
5) Atvelciet sākumā loku pāris reizes līdz pus atvilkumam, tad līdz ¾ atvilkumam. Dariet to lēnām.
6) Domājiet par loku kā rūpīgi gatavotu nūju, ja nūju liec pārāk ātri tā salūzt, ja liec lēnām tā liecas un nelūzt.


Šaušana ar loku


1) Lokam sākumā ir jāiemāca šaut
2) Pārliecinieties, lai jūsu bultas ir labā stāvoklī, ka tām nav nekādu bojājumu. Nav bojāts kāts un jo īpaši nav bojātas gropes stiegrai. Salauzta bultas grope var salauzt arī loku.
3) Kad esiet pārliecinājies, ka ar bultām viss ir kārtībā, izšaujiet apmēram duci bultu atvelkot loku līdz pus atvilkumam, pēc tam divus dučus bultu izšaujiet no ¾ atvilkuma. Tagad jūs esat gatavs šaut bultas no pilna loka atvilkuma.
4) Nekad neturiet loku pilnā atvilkumā pārāk ilgu laiku. Tas nav gatavots no stikla šķiedras vai plastmasas. Tas ir koka loks un 9 gadījumos no 10 tas var salūzt. Sekunde viena vai divas ir pietiekoši, turot to atvilktu ilgāk jūs riskējat loku sabojāt vai salauzt.
5) Nekad nešaujiet ar loku pat tukšo, tas būtu nešaujiet bez bultas. Šādā veidā visa lokā ieliktā  enerģija tiek pielikta pašam lokam, nevis bultai un loks var salūzt.
6) Nekad neatvelciet loku tālāk par to attālumu kādam tas ir paredzēts. Koks ir meistara veidots, lai liektos tikai līdz šim attālumam. Ja jūs atvelkat loku tālāk, tas var tikt salauzts vai bojāts.
70 Neejiet šaut ar loku, ja ārā ir liels sals, salā loks var palikt trausls un salūzt.


Loka uzglabāšana


1) Kad jūs esat beidzis šaut ar loku, atspriegojiet to. Tas samazina iespēju, ka loks sāks „sekot stiegrai”
2) Pārbaudiet loku vai nav parādījušās kādas plaisas vai skrāpējumi. Ja ir kādas mazākās aizdomas par loka bojājumu, sazinieties ar loka meistaru-izgatavotāju.
3) Loka transportēšanai izmantojiet loka somu vai ietiniet to kādā audumā, tas palīdzēs izvairīties no loka bojājumiem tā transportēšanas laikā.
4) Neglabājiet loku ļoti karstās telpās vai pie radiatoriem, priekšnamos, kā arī ne garāžās. Glabājiet to horizontālā stāvoklī ar loka vēderu vērstu uz augšu.

 

Календарь

May 2022
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4